Čo je STA?

Nástupom televízie a množstvom novopostavených činžovných budov sa vyvinula technológia na distribúciu rozhlasového a televízneho signálu známa pod skratkou STA-Spoločná Televízná Anténa, ktorá mala zaručiť všetkým pripojeným účastníkom kvalitný a nerušený príjem rádia a televízie. STA sa skladá z dvoch častí a to časť pasívna a časť aktívna. Pásívna časť pozostáva s anténneho stožiara, televízných a rozhlasových antén, zlučovačov, rozbočovačov, odbočovačov a tenuátorov, pasívných filtrov, koaxiáneho kábla, zásuviek STA a iných komponentov. Aktívná časť obsahuje predzosiľnovače, zosiľnovače, konvertory, filtre, transmodulátory a iné. V československu nastal najväčší rozmach spoločného príjmu po roku 1961 a úprava a distribúcia bola zabezpečovaná najskôr lampovými zosilnovačmi,neskôr zosiľnovačmi tranzistorovými.

Spoločná televízna anténa

Ponúkame profesionálne riešenia spoločnej televíznej anténny vo vašom bytovom dome, hotely alebo penzióne

Kde najčastejšie sa toto riešenie používa?

Vo všeobecnosti platí, čím viac účastníkom je potrebné dopraviť televízny signál tým je využitie výhodnejšie. Ak ste teda majiteľom menšieho penziónu, viacgeneračného domu, chaty, hotela, polyfunkčného domu alebo správca panelového domu, je pre Vás STA tou správnou voľbou.
Počas našej činnosti na trhu, sme boli súčasťou 100-viek riešení, máme za sebou dlhodobú spoluprácu so subjektami z oblasti hotelierstva, reštaurácií, panelových domov, väčších obytných celkov a taktiež neobytných stavieb pre komerčné účely.

Aké sú výhody STA?

  • Nezávislosť od bežných poskytovateľov televízneho signálu ( napríklad miestna káblovka ),

  • Cena za vysielanie sa po splatení investície minimalizuje

  • Možnosť voľby vysielaných programov – napríklad v hotelovom zariadení, ktorú navštevuje zahraničná klientela je možnosť navolenia programov, ktoré budú spĺňať ich potreby.

  • Možnosť vlastného hotelového kanálu – priamo do riešenia STA je možné zaviesť Váš vlastný hotelový kanál, ktorý bude vysielaný v každom televíznom zariadení vo vašom hotely/penzióne.

  • Po realizácií je STA vo Vašom vlastníctve sami sa viete rozhodnúť, keď chcete doplniť nový televízny kanál či tak urobíte alebo nie.

  • Koľko by ma stála investícia do STA?

    Cena závisí od počtu pripojených a náročnosti technického riešenia. Základná cena sa pohybuje v stovkách EUR a horná hranica môže presiahnuť aj niekoľko tisíc EUR. Ak máte záujem o vytvorenie cenovej ponuky neváhajte sa na nás obrátiť telefonicky alebo emailom a radi pre Vás pripravíme cenovú ponuku, pre Vami požadované riešenie.